هیئت بچه های فاطمه (س)

۲۶ مهر ۱۳۹۹ 17 0 نظر

 

🔸 تاریخ یکی از شیرین ترین علم هایی است که وقتی به آن می‌پردازیم، تازه شیرینی آن را حس می‌کنیم. آن هم نه تاریخ صرف خواندن، تاریخی که همراه با تحلیل باشد و پشت آن فکر باشد.

 

🔸 یکی از تاریخ هایی که باید به آن بپردازیم ولی به آن نمی‌پردازیم و خیلی اهمیت دارد، تاریخ اهل بیت است. 

 

🔸 امیرالمومنین(علیه السّلام) می‌فرمایند من از ابتدای عمر حضرت آدم(علیه السّلام) تا به الان عمر دارم. چرا؟ چون تاریخ را خیلی خوب مرور کردم، انگار که با آن ها زندگی کردم. یعنی اگر ما تاریخ را بخوانیم، عمرمان بیشتر می‌شود؛ اگر عمرمان بیشتر شود، تجربه بیشتر می‌شود؛ اگر تجربه بیشتر شود، تحلیل بیشتر می‌شود؛ اگر تحلیل بیشتر شود، در بزنگاه ها بهتر عمل می‌کنیم. در جاهایی که باید عمل ما درست باشد، خودمان را بهتر نشان می‌دهیم. 

 

🔸 تاریخ اهل بیت اینقدر مهم است که یک عده ای که همفکر ما نیستند، جوری از تاریخ اهل بیت استفاده می کنند که بچه مذهبی ها را به دنبال خود بکشند. دشمن تاریخ را برمیدارد و جای شهید و قاتل را عوض می‌کند. 

 

🔸 هدف انبیا الهی این بود که کارخانه انسان سازی بسازند. کارخانه ای که ورودی آن انسانی فاسد و خروجی آن انسانی صالح است. اهل بیت(علیهم السّلام) همان هدف انبیا را داشتند. 

 

🔸 احکام وقتی گسترش پیدا می کند، از جنبه فردی صرف خارج می شود. نماز را باید به شکل یک سلاح بخوانی. نماز خواندن مردم قدس، پشت در مسجد بیت المقدس یک نوع اعلان جنگ به دشمن است. «اقیمو الصلاه» یعنی پرچم نماز را بالا بیاوری تا دشمن آن را ببیند. اینجا می‌فهمی که اسلام همیشه قرار نیست با تیر و تفنگ فتح داشته باشد. فتح اسلام، فتح ایدئولوژیک و عقیدتی است. 

 

امروزه سه تفکر بر مسلمانان حکومت می کند. 

1⃣ اسلام ناب؛ اسلامی که از شخص پیامبر به ما رسیده است. مثل کشور ایران 

2⃣ اسلام تکفیری؛ اسلام تندرو مثل کشور عربستان

3⃣ اسلام لیبرال؛ اسلام غربزده مثل کشور ترکیه

 

🔸 پرچم این سه اسلام را این سه کشور به دست گرفتند و در دنیا می چرخانند. یک پرچم بیشتر نباید وجود داشته باشد، آن هم اسلام ناب است. دو پرچم دیگر برای سنگ اندازی برای اسلام ناب به وجود آمده است. غالبا آن دو کشور از طیف اهل تسنن هستند. 

 

🔸 تاریخ اهمیت دارد و دقیقا دارد تکرار می شود. چه تاریخی؟ تاریخ سیصد سال پیش. زمانی که امپراتوری عثمانی وجود داشت و در کنار آن حکومت شیعۀ صفویان بود. تفکر عثمانی بر این بود که به سمت اروپا برود و اروپا را بگیرد. با توطئه ای که یهودیت می‌کند، تغییر جهت می‌دهد و شیعه را می‌زند و صفویان منحل می‌شود. سنی، شیعه را می‌زند. از آن طرف، جنگ جهانی اولی به وجود می‌آید و امپراطوری عثمانی هم از بین می‌رود. سنی، شیعه را می‌زند، غرب هم سنی را می‌زند. دیگر مسلمانی وجود ندارد. 

 

🔸 اینکه دشمن داعشی را ایجاد می‌کند، هدفش همان است. سنی تندرو، به کشور های شیعه حمله می‌کند. سنی شیعه را از بین می‌برد و آخرش هم می‌گویند ما داعش را از بین بردیم، پس ما بهترین کشور می‌شویم. دوباره غرب بر ما حکومت می‌کند. 

 

🔸 آن چیزی که برای ما اصل است، تفکر ماست. باید تفکرمان را غنی کنیم. وقتی یک حرفی زده شد، ما متزلزل نشویم.

 

💬 حجت الاسلام علی #افکاری

⚫️ #شهادت_امام_سجاد(علیه السلام)

📆‌ پنج شنبه ۲۷ شهریور ٩٩

 

گزارش 0
برای ارسال نظر وارد شوید و یا ثبت نام کنید.

comments نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.
جدیدترین محبوب ترین داغ ترین
تمام حقوق این صفحه محفوظ و متعلق به هیئت بچه های فاطمه (س) می باشد.